pátek 14. září 2018

Dojče mix aneb od všeho trochu

Tak prosímpěkně, zatimco v Čechách se pěkně pšiká hepčí, v Německu se pšiká hačí. S miminem samozřejmě moc nepšikáte, ale zato ho každou chvíli  někam usazujete - na sedačku na kole, na sedačku v autě, na houpačku, na klouzačku.. a přitom hlásíte hačí, hačí.

Tak nevim, buď si myslej, že mám vlčí mlhu a slyším duchy pšikat, nebo že po nebohém děcku vyžaduju, aby si pšiklo. Ale co už...

No každopádně že mám vlčí mlhu jsem si myslela, když jsme se byli podívat tady za rožkem na mafiánech, co maj stádo koní, poní, lam, vembloudů a koz  a ovcí a perou na nich špinavé peníze, tedy chci říct za nějaký to euro se na nich můžou děcka svízt a můžou jim koupit žrádlo. Tenhle systém mně zas tak nešokoval, ono z Čech jsme zvyklí na fajnovější věci, ale nejprve jsem se zděsila, když u ohrádky plné koz a ovcí pobíhal chvíli asi pětiletý chlapec s gatěma u kolen, i se slípkama u kolen. To jsem si říkala, ty prase, musíš čůrat hned u nebohého dobytka, ale to nejhorší teprvá přišlo!

Normálně matka vytáhla nějakej neoprenovej sáček, kterej vypadal takový ty starý dobrý flašky na zahřívání noh, s teplou vodou, a synátorovi do něj strčila pindíka. A hurá, čůralo se a to hned u dobytka.

Tak jsem tak přemejšlela, proč mě to tak šokovalo. Esi prostě jen  tak z principu, ježiš dyť je to dítě, co by si nemoh cvrnknout někde na louce zelený, a asi právě proto, že to bylo na louce zelený, kde stačilo popoběhnout, no já nevím, 30metrů? Vlastně ani to ne a byl by za příbytkem dobytka a nikdo by ho neviděl.

Hele, teď jsem si vzpomněla, jednou jsem taky strkala synovi pindík do lahve, ale to bylo v autobuse mezi Andělem a Petřinama a to není žádná louka zelená, navíc byl skoro prázdnej a nikdo to rozhodně neviděl, takže to se nepočítá!

No jo, no, pokrok nezastavíš.

Další věc, co mne šokovala, je prej normální. Tak ruku na srdce, kolik z vás rozfoukávalo gril fénem, přičemž ta šňůra byla hned vedle žhavých uhlíků, ze kterých navíc lítali jiskry jak z ohně pekelného, pekelné jiskry! A hlavně ten fén vypadal, že pochází z dob před Velkoněmeckou říší.
No, někde tady poblíž jsem něco takového taky viděla.
Jo ježiš, málem bych zapomněla! Normálně se tady válej všude na ulicích oříšky! Hromady! Nikdo je nesbírá! Nevěřím vlastním očím! A byly jsme na samosběru jablek a normálně všichni (aspoň se to lze oprávněně domnívat) fakt přiznali všechno, co natrhali a pěkně to zaplatily. Pecka, ne?

Žádné komentáře:

Okomentovat