čtvrtek 10. prosince 2020

Tak už to přišlo!

 Vždycky jsem si klepala na hlavu, když se ženský mohly zbláznit z toho, že UŽ JIM BUDE. ja nevim, 40. Až do teď. Za rok mi totiž bude 40 a...

Bulvár moc nečtu, tak jeden, dva články za měsíc někde na netu. Teď na mne vykoukla snad Kim Kardashian nebo vimjakdo, uz nevim, ale stála tam věta jako "ve svých 40 letech toho stihla už pomerně dost". Chm. Co jsem stihla ve svých - skoro - 40 letech já? 

Vychovávám děti, to je ta nejtěžší práce, resp. nejdůležitější, o tom žádná. Nedávno jsem si říkala, že při ní je třeba pořád myslet na cíl: vychovat dobrého člověka. Nemusí to být ředitel zeměkoule, (to už je stejně obsazeno mým bejvalým), ale prostě DOBRÝ člověk. 

Nedávno jsem viděla takový hezký obrázek, hele: 


Hele ale jako, samozřejmě, že nejsem vždy dokonalá, používám ulehčováky a zkratky typu počítač, jinak by mi taky mohlo mrdnout. To byl i jeden z důvodů, proč jsem si zavřela vrátka v Praze. Konec služebního poměru. Bejt tam se synama sama, asi by mi prostě fakt mrdlo. Musím bejt tam, kde nejsem sama. Takže buď Německo nebo Rychnov. Mental Health First!

Co dál, no, tak práci hledám, někdy mám dojem, že vím naprosto přesně, co chci dělat, někdy naopak. Spíš je to víc věci a nějak mi nevychází ten průnik, zatím, ale třeba se k tomu časem dopracuju, čas na přemejšlení a zkoušení teď mám. 

No, tak co jsem tak ještě dokázala v těch skoro 40? Trápěj mě zuby, blbý indispozice + jiné starosti v pubertě, takové té pozdní, typu vyhulím krabku, přijdu domů opilá a plácnu s sebou do postele a spim. Ach jo. 
Tloustnu, ale to mě žíly netrhá. To asi proto, že jsem se se na život přeci jen začla koukat optikou věku. pro mladý jsem vyžilá matka, pro starší jsem kost. Hlavní je, že děti už mám, takže na ně chlapa nepotřebuju, takže.. asi tak :)

Co dál, jsem sběrač věcí, taky se mi hodí na focení, ale naštěstí je druhou stranou i posílám dál, i když asi míň, než víc. To je taky teda zásluha.. ale jako jo, v maličkostech vidím poklady.

Co dál...

Za rok mi bude 40. Chci bejt zdravejší? Jo,proč ne. Chci vědět, co chci dělat? Jasan. Chci se učit? Zatím ještě jo, dokud mi to leze do hlavy a dokud mi nemrdne.

Tak to asi bude chtít udělat si nějakej akční plán. A vyhodit pár věcí, tím začnu, je to jednodušší. 
Takže mně omluvte, jdu do sklepa třídit. Žádné komentáře:

Okomentovat